Bambaw - Kukuřičná škrobová zubní nit (50m)

10 hodnocení

Tato přírodní alternativa k syntetickým nitím, která je vložená do nerezového obalu, vám nejen dokonale vyčistí vaše mezizubní prostory, ale také ušetří životní prostředí.

229 Kč
Momentálně nedostupné

Z čeho je nit vyrobena?

Nit je vyrobena z kukuřičného plastu (PLA), bioplast je stejně pevný jako tradiční plast, ale je vyroben z obnovitelných zdrojů. Nit je potažená voskem candelilla a má jemnou příchutí máty peprné. Tato nit je kompletně kompostovatelná.

Kandelilový vosk je rostlinný vosk, který se získává vařením rostliny. Na niti tvoří ochranný film, díky kterému je dokonalým voskem pro lubrikaci nitě a umožňuje jí snadno procházet mezi zuby.

Obal na nit je vyroben z nerezové oceli, ten můžete opakovaně a to až do konce života, doplňovat náhradní nití.

 

Proč jsou klasické nitě neekologické?

Zubaři doporučují čistit mezizubní prostor každý den. Bohužel většina nití je vyrobena z nylonu a je dodávána v jednorázových plastových obalech. V podstatě je to tedy plast zabalený do plastu. Nitě jsou drobné, lehké a tak se snadno dostávají do životního prostředí. Naštěstí existují i jiné alternativy.

 

Opakovaně použitelný obal na nitě:

Aby byla dentální nit skutečně ekologická, měla by být nádoba také opakovaně použitelná. Opakovaně použitelný obal nitě lze znovu naplnit (odkaz na náhradní nitě zde). Výhodou nerezové oceli je to, že ji téměř nelze rozbít a kromě toho je nerezová ocel jedním z nejvíce recyklovaných materiálů na světě. Ve skutečnosti 60 % nové výroby nerezové oceli, pochází z recyklovaného materiálu.

 

Použití:

Tuto přírodní alternativu používáte jako jakoukoliv jinou nit. Má stejné vlastnosti, přesto minimální dopad na životní prostředí.

 

Balení obsahuje:

1x Cívka nitě 50m (vystačí na 200 použití)

1x Nerezový obal na nit

Kód Kód: BB003
Jméno značky: Bambaw
Kategorie: Bambaw
Hmotnost: 0.02 kg
Položka byla vyprodána…