Bambaw - Měděná ájurvédská škrabka na jazyk

22 hodnocení
Akce Výprodej
Bambaw Copper Ayurvedic Tongue Scraper 1 Packshot 01
219 Kč –40 %

Tato 100% měděná ájurvédská škrabka na jazyk, šetrně odstraní nežádoucí plak a tím i bakterie z vašeho jazyka. Měď je přirozeně antimikrobiální a antibakteriální. Škrabka na jazyk je vhodná ke každodennímu použití při čištění zubů. Pro svěží dech a zdravý růžový jazyk. Její tvar do písmene „U“ a tupá hrana škrabky, jsou speciálně navrženy tak, aby jste docílili dokonalého vyčištění. Tato škrabka na jazyk má tradici již ve středověkém indickém lékařství (Ájurvéda).

219 Kč –40 % 131 Kč
Momentálně nedostupné

Proč zařadit škrabku na jazyk do své běžné, denní hygieny úst?

Čištění zubů je už v naší každodenní rutině a proč tomu tak není u čištění jazyka? Na jazyku se nám během dne, ale hlavně v noci, zachycují bakterie a to nejen z potravy a tekutin, které konzumujeme. Plak, který běžně vidíme, je vlastně taková živná půda pro bakterie. Ústa jsou první brannou pro naše trávení. Jazyk je první orgán, který je nedílnou součástí našeho zdravého trávicího systému, který téměř non-stop pracuje za nás. Pokud neudržujeme čistotu celých úst a to i jazyka, následkem můžou být i zdravotní problémy.

 

Proč měděná ájurvédská škrabka?

Na trhu najdete různá provedení škrabky na jazyk. Nejčastěji plastové a nebo jsou přímo součástí klasického kartáčku na zuby. Ty však nejsou vhodné. Nejen, že anatomicky nevychází z přirozeného tvaru jazyka. Jsou neekologické, zatěžují životní prostředí a jejich životnost je velmi krátká. Plast je pórovitý, drží se v něm nečistoty, praská a tudíž je po velmi krátké době nehygienický. Navíc se s ním můžete i snadno zranit, proto ho v žádném případě nedoporučujeme. Oproti tomu naše měděná škrabka Vám a to bez legrace, vydrží i celý život. Je ekologická, šetrná, hygienická a po staletí uznávaná Ájurvédou.

 

Ájurvéda a čištění jazyka:

Věděli jste, že jazyk je dle Ájurvédy zrcadlem těla a odráží náš zdravotní i emocionální stav? Chuťové pohárky pak dávají tělu prvotní signál, aby se mohlo lépe připravit nejen na trávení, ale také na pomocnou léčbu. Úplně první kontakt stravy s naším tělem probíhá právě v ústech a podle Ájurvédy je to právě jazyk, který ve skutečnosti absorbuje z přijímaných potravin jejich pránu. Už jen tenhle fakt sám o sobě je dostatečným důvodem dávat si pozor na to, co konzumujeme. A také je dobrým a ne však jediným argumentem proč si jazyk čistit. Během trávení potravy se snaží náš zažívací systém naplno vstřebat a využít prospěšné látky stejně tak jako se zbavit všech těch špatných. Toxiny, které se nám dostaly do těla, v Ájurvédě nazývané AMA, mají tendenci usazovat se v nejslabších orgánech a po čase způsobit jejich onemocnění. V noci se však AMA hromadí právě na jazyku ve formě povlaku. Tento povlak je dobrým ukazatelem našeho zdraví nebo naopak různých nedostatků. Určitě jste si nejednou toho povlaku po probuzení všimli. Problém nastává ve chvíli, kdy s neumytými ústy něco sníme, nebo vypijeme, protože se tyto toxiny dostávají zpátky do trávicího systému. A to tělu rozhodně neprospívá.

 

Použití, jak správně čistit?

Používání škrabky je jednoduché. Začnete tak daleko, jak jen můžete. Umístěte zaoblený konec na kořen jazyku, prsty přidržujte kraje a pár krátkými tahy stahujte dolů. Každých pár tahů škrabku omyjte a opakujte. Kousek po kousku přesunujte zaoblenou část dolů až ke špičce vašeho jazyka. Po prvních několika použitích může být jazyk trochu citlivý, ale přizpůsobí se. Čištění je vhodné provádět ráno, tedy po tom, co se v noci toxiny intenzivně vyplavují.

 

Pozitivní účinky čištění jazyka:

  • Detoxikace

  • Odstranění zápachu z úst

  • Zlepšení chuti a zažívání

  • Odstranění hlenů a usazenin

  • Uvolnění potlačovaných emocí

  • Pomáhá při letargii

Při čištění jazyka škrabkou nejen odstraňujeme povlak, ale také jazyk masírujeme. Na jazyku se nachází celá škála reflexních bodů jako třeba na dlaních a chodidlech. Jazyk nám svým vzhledem dokáže prozradit mnohé o našem zdraví. Například čára uprostřed poukazuje na imunitní problémy. Zářezy po okrajích značí, že naše tělo správně nezpracovává živiny. Akutní onemocnění se projevují na jeho celkovém vzhledu, chronická onemocnění ohraničenými změnami. V potaz je třeba brát povlak, vzhled, zbarvení, vlhkost i rýhy. Věnujme tedy jazyku pozornost i péči, kterou si zaslouží.

 

Balení obsahuje:

1x Meděná škrabka

1x Obal na škrabku

 

Kód Kód: BB004
Jméno značky: Bambaw
Kategorie: Bambaw
Hmotnost: 0.036 kg
Položka byla vyprodána…