Lunacup - Menstruační kalíšek

23 hodnocení
Akce Výprodej
LUNACUP8827
590 Kč od 590 Kč - - - - –50 % - až –50 %

Volnost a absolutní pohodlí ve svých dnech. Bez zánětů, bez zápachu, nevysušuje, zdravotně nezávadný, ekologický a zcela bez odpadu. S kalíškem můžete cokoliv. Sportovat, koupat se, spát a věnovat se běžným činnostem a to bez jakéhokoliv omezení.

Barva
Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
590 Kč od 590 Kč - - - - –50 % - až –50 % 590 Kč 590 Kč 590 Kč 590 Kč 295 Kč 590 Kč od 295 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Skladem (2 ks) Momentálně nedostupné Zvolte variantu

Proč právě kalíšek?

Menstruace s kalíškem je doslova taková, jako by nebyla. Jeho anatomický tvar je navržený tak, abyste necítila vůbec nic. Zesílený okraj brání protečení. 4 dírky zajistí rychlé otevření bez tlaku. Díky ploché stopce bude vyndání kalíšku jemné a naprosto snadné. Materiál z kterého je kalíšek vyrobený, je zdravotně nezávadný. Je vyrobený z lékařského silikonu, který se používá například k náhradě srdečních chlopní. Zachovává přirozené pH pochvy a je hypoalergenní. Nezastavuje menstruaci, jako to může být u používání tamponů.

 

Ekologie s kalíškem:

Použití kalíšku je naprosto bezodpadové. Jeden takový kalíšek vám vydrží až 10 let. Ušetříte 75% výdajů a hromadu odpadu. Konec hledání koše. Prodloužená záruka 5let.

 

Proč nepoužívat tampony a vložky?

Především obsahují jedovaté látky. V procesu výroby při chlorování vniká látka dioxin, ta je jedovatá a velmi nebezpečná pro naše zdraví. Nejsou sterilní. Buničina, která se používá u tamponů, je ideální pro množení bakterií. To stejné platí i u vložek. Tampony vysušují a uvolňují drobné tkaniny. Vložky zapařují.

 

Velikosti a barvy:

Kalíšek nabízíme ve 2 velikostech a 3 barvách. 

 

Obsah balení:

1x kalíšek

1x látkový pytlíček

1x sterilizační sáček

 

Jak si zvolit svoji ideální velkost?

Menší (1)

Je Vám do 30 let a nerodila jste, nebo rodila císařským řezem.

Větší (2) 

Je Vám nad 30 let a rodila jste vaginálně.

Pokud s výběrem i přesto váháte, klidně nám napište. Velmi rádi Vám s výběrem poradíme.

LUNACUP_menstruacni_kalisek_rozmery

 

Návod k použití:

Prosíme před použitím kalíšku celý návod dobře pročtěte a v případě potřeby se k němu vracejte. Naučit se zavádět a vyndávat Váš menstruační kalíšek může vyžadovat trochu cviku. Opakovaným používáním získáte větší zručnost a lépe se obeznámíte s oblastí pochvy. Tento návod byl pečlivě sestaven na základě rozhovorů se stovkami žen a povede Vás krok za krokem.

 

Příprava kalíšku na první použití:

Kalíšek důkladně omyjte teplou vodou a intimním mýdlem.

Proveďte sterilizaci kalíšku:

V mikrovlnné troubě – v našem sterilizačním sáčku. Postupujte dle návodu na zadní straně sáčku.

V hrnečku na plotně – vložte kalíšek do vařící vody, tak aby byl celý ponořený a vyvařte 5 minut.

Nácvik manipulace s kalíškem:

Nejlepší doba pro nácvik je ve dny slabého krvácení, tedy obvykle v poslední dva dny menstruace či první den, kdy menstruace začíná. Při nácviku používejte slipovou vložku pro případ, že se Vám kalíšek nepodařilo správně zavést a protekl by.

 

Vložení kalíšku:

Umyjte si ruce mýdlem.

Opláchněte kalíšek vodou. Kalíšek musí být vlhký, aby snadno vklouznul do pochvy.

Zaujměte vhodnou polohu. Základní poloha je v sedě na WC, volitelně v podřepu. V podřepu počítejte, že je svalstvo pochvy mírně stažené.

Složte kalíšek. Vyzkoušejte oba typy složení a zvolte ten, při kterém se kalíšek snáze zavede na správné místo a plně se rozevře.

Zaveďte kalíšek. Složený kalíšek pevně držte mezi palcem a ukazováčkem, abyste jej udržela přeložený, ve směru pochvy kalíšek zaveďte dovnitř. Kalíšek musí být celý vč. stopky uvnitř.

Navod-menstruacni-kalisek-vlozeni  

Správná poloha kalíšku:

Co nejníže ke vstupu do pochvy, neboť tím je snadnější veškerá manipulace. Celá stopka je uvnitř pochvy a to min. 0,5cm hluboko od vstupu do pochvy. Pokud kalíšek nejde zavést hluboko a stopka kouká ven, je potřeba ji zkrátit.

 

Uvedení kalíšku do správné polohy:

Pokud část kalíšku (stopka) kouká ven, je třeba kalíšek posunout výše. Pomocí poševních svalů kalíšek vtáhněte hlouběji do pochvy. Pomoci si můžete i prstem. Kalíšek vyjměte a zaveďte hlouběji, pokud Vám to nečiní problém / nízký čípek.

Navod-menstruacni-kalisek-umisteni-kalisku-v-pochve 

Kontrola správnosti zavedení:

Je třeba se ujistit, že kalíšek je na správném místě a celý rozevřen. Pokud se kalíšek celý nerozevře, tak v určitém místě bude menstruační krev protékat mimo něj a dojde k protečení. Následující kroky zajistí jistotu neprotečení.

 

Způsob kontroly:

Po vložení kalíšku a jeho uvolnění uslyšíte zvuk jeho otevření. Ve většině případů to znamená, že se kalíšek zcela rozevřel, pokud tento zvuk neslyšíte, pokračujte dle dalšího bodu. Zatáhněte za stopku kalíšku dolů. Kalíšek má klást odpor a ve většině případů s ním nelze snadno pohnout.

Důkladná kontrola: Ukazováčkem sáhněte v místě, kde byl předtím prohnutý dovnitř až nahoru k hornímu okraji kalíšku a tam zkontrolujete, zda je zcela otevřený. Pokud není, jemně odtáhněte stěnu pochvy od kalíšku a počkejte, až se otevře celý.

 

Způsob nápravy neúplného rozevření:

Použijte jiný způsob skládání kalíšku, to často vede ke snadnějšímu rozevření bez další manipulace. Mezi prsty opakovaně silně zmáčkněte spodek kalíšku nad stopkou. Zkontrolujte umístění čípku a jeho uložení uvnitř kalíšku. V místě prohnutí odtlačte prstem jemně stěnu pochvy směrem od kalíšku, dokud se kalíšek neotevře celý.

 

Kdy kalíšek vyprázdnit:

Obvykle po 4 – 6 hodinách ve dnech se silnou menstruací a po 10 – 12 hodinách ve slabší dny.

Kalíšek pojme 15 ml (menší) či 20 ml (větší) menstruační krve než je třeba jej vyprázdnit.

Kalíšek doporučujeme vyprázdnit vždy nejdéle po 12ti hodinách i ve slabší dny menstruace.

Použijte slipovou vložku a nechte kalíšek klidně přetéci, to dá informaci o tom, jak konkrétně Vám kalíšek dlouho vydrží než se přeplní.

Vyprázdněte kalíšek před sportem, fyzickou aktivitou.

 

Vyjmutí kalíšku:

Umyjte si ruce mýdlem

Zaujměte vhodnou polohu. Základní poloha je v sedě na WC, volitelně v podřepu. Svaly pochvy zatlačte směrem ven jako při porodu a kalíšek sám vyleze ven.

Zrušte podtlak. Kalíšek je pevně přitisknutý ke stěnám pochvy a může být nemožné či nepříjemné jej silou stahovat dolů. Proto prvně zrušte jeho přilnutí ke stěnám pochvy / podtlak.

Dva možné způsoby:

Zmáčkněte spodek kalíšku.
Vsuňte prst na bok kalíšku, přibližně doprostřed, a zmáčkněte kalíšek dovnitř, pokud kalíšek stále pevně drží, vsuňte prst až k jeho okraji a zde zmáčkněte.

Vyjměte jej ven.

Když je spodek kalíšku téměř venku, nakloňte menstruační kalíšek mírně šikmo, abyste vyndala půlku okraje. Poté vytáhněte i druhou půlku.

Tímto způsobem vyjmete menstruační kalíšek hladce ven a tekutina zůstane uvnitř. Pokud klade kalíšek odpor použijte pohyb ze strany na stranu (místo kolmého tahání dolů). 

Vyprázdněte obsah do toalety.

Opláchněte kalíšek proudem vody.

Kalíšek znovu zaveďte.

Navod-menstruacni-kalisek-vyjmutiNavod-umyti-menstruacniho-kalisku

Po skončení menstruace:

Kalíšek řádně umyjte pod proudem studené a pak teplé vody, použijte intimní mýdlo. Jemným kartáčkem vydrhněte všechny záhyby. Kalíšek obraťte naruby, abyste vyčistila i vnitřek kalíšku. Po i před menstruací proveďte opětovnou sterilizaci kalíšku.

Změna barvy silikonu: U čiré varianty kalíšku dojde po několika letech ke změně zabarvení silikonu do žluta. Je to přirozená změna, bez vlivu na funkčnost a zdraví!

 

Uchování kalíšku:

Nechte kalíšek oschnout a mimo menstruaci ho uložte do bavlněného sáčku. Neuchovávejte ho v igelitovém sáčku nebo obalu, který nepropouští vzduch!

 

Zdravotní upozornění:

Menstruační kalíšek Vás nechrání před otěhotněním či sexuálně přenosnými chorobami.

Pokud byste pozorovala příznaky jako je bolest, pálení, dráždění, zánět v oblasti genitálií nebo potíže během močení, menstruační kalíšek vyjměte a kontaktujte svého lékaře.

Kalíšek se nevyndává při močení.

Kalíšek vyjměte před pohlavním stykem s proniknutím do pochvy.

Kompletní návod ke kalíšku LUNACUP vč. sterilizačního sáčku v pdf

 

Upozornění: Pokud je kalíšek po zavedení cítit, nebo tlačí, tak je zavedený špatně. Vyjměte jej a zaveďte znovu nebo nás kontaktujte. Nikdy nenechávejte zavedený kalíšek, pokud tlačí. Správně zavedený kalíšek není cítit a za 10 minut na něj úplně zapomenete!

 

Jak funguje a jak často se vyprazdňuje?

Kalíšek v pochvě krev sbírá (na rozdíl od tampónu, který krev absorbuje) a po 4 - 12 hodinách se vyjme (záleží na síle menstruace) a vyprázdní do toalety. Po opláchnutí se opětovně vloží. Oproti představě mnoho žen, které kalíšek ještě nevyzkoušely, je vyprázdnění kalíšku hygienické, rychlé a čisté. Menstruační kalíšek zachytí 2 - 3x více menstruační krve než tampón.

 

Kolik kalíšků potřebuji?

Jeden menstruační kalíšek se používá opakovaně celý cyklus a po jeho skončení se během 5 minut sterilizuje a bezpečně uloží do bavlněného sáčku. Kalíšek je připravený na další cyklus.

 

Vyrobeno v ČR, kromě sterilizačního sáčku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kód Kód: LU001/MAL2 LU001/MAL LU001/MER2 LU001/MER LU001/SNE2 LU001/SNE Zvolte variantu
Jméno značky: Lunacup
Kategorie: Lunacup
Záruka: 5 let