Bambaw - Kukuřičná škrobová zubní nit (náhradní náplň 2x 50m)

5 hodnocení

Tato přírodní alternativa k syntetickým nitím (náhradní náplň), vám nejen dokonale vyčistí vaše mezizubní prostory, ale také ušetří životní prostředí.

239 Kč
Skladem (2 ks)

Z čeho je nit vyrobena?

Nit je vyrobena z kukuřičného plastu (PLA), bioplast je stejně pevný jako tradiční plast, ale je vyroben z obnovitelných zdrojů. Nit je potažená voskem candelilla a má jemnou příchutí máty peprné. Tato nit je kompletně kompostovatelná.

Kandelilový vosk je rostlinný vosk, který se získává vařením rostliny. Na niti tvoří ochranný film, díky kterému je dokonalým voskem pro lubrikaci nitě a umožňuje jí snadno procházet mezi zuby.

 

Proč jsou klasické nitě neekologické?

Zubaři doporučují čistit mezizubní prostor každý den. Bohužel většina nití je vyrobena z nylonu a je dodávána v jednorázových plastových obalech. V podstatě je to tedy plast zabalený do plastu. Nitě jsou drobné, lehké a tak se snadno dostávají do životního prostředí. Naštěstí existují i jiné alternativy.

 

Použití:

Náhradní cívku vložte do vašeho opakovaně použitelného obalu (odkaz zde). Tuto přírodní alternativu používáte jako jakoukoliv jinou nit. Má stejné vlastnosti, přesto minimální dopad na životní prostředí.

 

Balení obsahuje:

2x Cívka nitě 50m (vystačí na 200 použití)

 

Kód Kód: BB005
Jméno značky: Bambaw
Kategorie: Bambaw
Hmotnost: 0.016 kg